Zaznacz stronę

Wszystko dla obiektu i wyposażenia

Utrzymanie ruchu TPM / AM

Popraw efektywność procesów produkcyjnych

Oferujemy Państwu profesjonalny przegląd maszyn. Dlaczego użyliśmy słowa profesjonalny? Ponieważ na rynku działamy już od 14 lat, dlatego śmiało możemy powiedzieć, że posiadamy ogromne doświadczenie w zakresie utrzymania ruchu.
Zaufało nam już wielu klientów, dlatego nie zastanawiaj się dłużej i skontaktuj się z nami!

Dlaczego warto zaufać właśnie nam?

Przede wszystkim świadczymy szeroki zakres naszych usług. Przeprowadzamy przegląd maszyn produkcyjnych od chłodni po piece! Maszyny z Twojej branży nie będą miały przed nami żadnych tajemnic! Nie jesteś pewien, czy Twoja dziedzina podchodzi pod nasze usługi? Chętnie doradzimy każdemu klientowi, co powinien zrobić, dlatego prosimy o kontakt bez żadnych wątpliwości!

Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług. Z każdym nowym zleceniem zyskujemy większe doświadczenie, co jest dla nas bardzo cenne. Wszystkie swoje obowiązki wykonujemy rzetelnie z dbałością o każdy szczegół.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Mamy świadomość tego, że każda branża ma inne wymagania, dlatego nie podchodzimy do swojej pracy szablonowo. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy rozpatrzony przez nasz przypadek jest inny, niż poprzedni.

Drodzy Państwo, prosimy pamiętać o tym, że każda maszyna ma określoną częstotliwość przeglądów i prosimy nie ignorować tego faktu. Przegląd maszyn nie tylko wpływa na jakość ich pracy i długość życia, ale także ma wpływ na bezpieczeństwo Waszych pracowników. Nie ryzykujcie i dbajcie o to, aby każdy przegląd odbywał się w odpowiednim terminie.

Przy przeglądzie maszyn produkcyjnych najczęściej wydajemy decyzje o naprawach. Prosimy być przygotowanym na to, że wszystkie nasze prace, mające na celu przywrócić maszynę do odpowiedniego stanu mogą potrwać nawet kilka dni. Niekiedy dochodzi do sytuacji, w której maszyna wykazuje zużycie, ale jej remont nie jest wymagany w danym momencie, dlatego może dojść do sytuacji, w której termin naprawy zostanie wyznaczony np. w następnym miesiącu.

Pamiętajcie Państwo, że „zdrowa” maszyna przekłada się na efekty pracy. Tak jak ludzie muszą chodzić do lekarza, tak maszyny muszą mieć robiony przegląd. Dlatego właśnie zachęcamy do skorzystania z naszych usług.
Jednym z najbardziej efektywnych sposobów utrzymania maszyny w doskonałej kondycji technicznej jest wdrożenie TPM / AM i ciągłe doskonalenia tego systemu.

Czym tak naprawdę jest TPM / AM?

Na samym początku litery te mogą wydawać się tajemnicze, ale nie na długo. Już tłumaczymy, czym jest TPM / AM i dlaczego warto z niego skorzystać!

Przede wszystkim, celem TPM jest wydłużenie okresu eksploatacji i obniżenie kosztów utrzymania maszyn i urządzeń. Ma również na celu zwiększyć stabilność procesów produkcyjnych. Czyli upraszczając, jego zadaniem jest utrzymanie ruchu!

TPM / AM realizuje cele w dwóch obszarach: maszyny i człowieka.

AM w obszarze maszyny:

Z tej perspektywy wszystkie czynności pracowników powinny się skupić na tym, aby utrzymać maszyny i inne urządzenia w stanie wysokiej dostępności po to, aby dział utrzymania ruchu mógł dostawać informacje od operatorów o stanie całego parku. W ten sposób dział utrzymania ruchu będzie mógł zaplanować swoje działania TPM. Dzięki temu, że operatorzy dobrze poznają maszyny, będą mogli wraz z technologami oraz pracownikami odpowiedzialnymi za utrzymanie ruchu opracować projekty, które ułatwią konserwację, usprawnią działanie i ulepszą maszyny. W ten sposób pracownicy utrzymania ruchu będą mogli przejść na predykcyjną obsługę maszyn (z reakcyjnej). Dzięki temu rośnie niezawodność oraz dostępność maszyn, a przy tym zmniejszają się koszty wytwarzania i zwiększają się zyski firmy, która wykorzystuje TPM.

TPM / AM w obszarze człowieka:

Głównym celem TPM / AM w tej sferze jest zwiększenie efektywności pracy dzięki powiększeniu umiejętności i wiedzy pracowników, a co za tym idzie do zwiększenia ich odpowiedzialności. Dzięki takim założeniom, pracownicy coraz bardziej angażują się w swoją pracę, nabywają umiejętność trafnej interpretacji danej sytuacji oraz umiejętność podejmowania najlepszych decyzji. Utrzymanie ruchu nie będzie już dla nich żadnym problemem.

TPM jest dowodem na to, że zakup nowych maszyn nie jest jedyną opcją na to, aby poprawić efektywność procesu produkcyjnego. Tak naprawdę zakup nowych sprzętów wiąże się z ogromnymi kosztami, na które nie każda firma może sobie pozwolić. Przy zakupie nowych maszyn, które wyposażono w najnowocześniejsze rozwiązania diagnostyczne, ale bez dobrze zaprojektowanego i zrealizowanego planu utrzymania ruchu istnieje ryzyko szybkiej utraty efektywności. Również bez posiadania dobrze wyedukowanej kadry pracowniczej można utracić jakość pracy maszyny. Właśnie dlatego należy zastanowić się nad wdrożeniem TPM!

 

Zapraszamy do kontaktu, aby uzyskać więcej informacji.

4Facility

Kontakt@4Facility.pl
Telefon +48 502 205 553
www.4Facility.pl

 

Adres korespondencyjny

4Facility
Kamieniec 3
87-875 Topólka

 

4Facility

Kontakt@4Facility.pl
Telefon
+48 502 205 553
www.4Facility.pl

 

Adres
korespondencyjny

4Facility
Kamieniec 3
87-875
Topólka

 

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie? Napisz do nas. Zaproponujemy rozwiązanie.

*Pola wymagane